Menu

Express zprávy

Nejbližší ligy

Kontakty

  • tel: 608 862 698
  • mail: info@bowlingweb.cz
  • web: www.ablweb.cz
  • web: www.bowlingweb.cz

Partneři

Jarními Mistry ABL města Tišnova se stávají Bejlís

25. ročník 2024jaro 2024střední & jižní MoravaXbowling Tišnov3.liga6.hrací den

Také v Xbowlingu Tišnov se nám dohrávají poslední hrací dny jarní části ABL. V tomto týdnu se celkový účet regionu uzavře v úterý 4. ligou. Ještě než se tato skupina dostane k boji, tak si zrekapitulujeme nejvyšší domácí soutěž ABL, 3. ligu. Ta měla svůj závěrečný večer v pondělí 10. června 2024 a bylo to pravé finále.

Více jak měsíc si na svůj závěrečný večer museli počkat hráči týmů 3. ligy, ale na výkonech a především dramatičnosti a urputnosti to nebylo vůbec poznat. De facto jen dva týmy, Bejlís a Weapon X, měly své jisté, které si pečlivě „pohlídaly“. Ano, u jednoho týmu je to na potlesk a u druhého spíše na povzbuzení nálady do budoucna. V žádném případě tam není žádná ironie, spíš opravdu odlehčení dané situace a postavení mančaftu v tabulce.

A jdeme na rekapitulace. Závěrečné boje byly opravdu zajímavé a především těžko odhadnutelné, jak dopadnou. Čelem se k tomuto dění postavili Bejlís (18 b. – celkem 104,5 b.), když byli nejlepším týmem kola a tím potvrdili svůj cíl, vítězství v 3. lize a postup do 2. ligy B našeho regionu ABL. Náskok 24,5 bodu hovoří sám za sebe, takže nám zbývá jediné, poslat jarnímu šampionu gratulaci a popřát hodně zdaru na podzim v 2. lize.

Ovšem o druhé až čtvrté místo se svedl nevídaný boj a rozhodly o všech jmenovaných pozicích závěrečné zápasy. Šviháci (11 b. -  celkem 80 b.) přišli o své druhé místo v předposledním zápase prohrou 0:5 s Kartepem (11 b. – celkem 79 b.) a už to vypadalo, že pohár pro vicemistra pozvedne Kartep. Jenže v závěrečných zápasech uhráli Šviháci „povinnou“ výhru 4:1 s Weapon X a naopak Kartep měl tvrdý oříšek k rozlousknutí, porazit Bejlís. To se nepodařilo a po velkém a parádním boji padl Kartep se ctí 1:4 a vrátil se zpět na třetí místo. Slzy zmaru zcela chápeme. Naopak radost mohla vypuknout v táboře Šviháků, protože přece jen nakonec vydřeli druhé místo. A pozor, získali k tomu také přímý postup do 2. ligy B. Proč? Protože když se začaly skládat skupiny od 1. ligy dolů, tak nám v 2. lize zbyly pouze 4 mančafty (Válečci jdou zpět do BDR a třebíčští Jdem to zkusit prozatím pozastavili své účinkování v ABL).

Více než vyrovnanými soupeři byly nejlepší trojici další dva týmy v pořadí. Čtvrté Šavlozubé kuželky (14 b. – celkem 76 b.) a pátí Simpsonovi Tišnov (14 b. – celkem 75 b.). Oba mančafty v posledním večeru zahrály opravdu výborně a nechybělo mnoho a týmy na bedně (kromě Bejlís) mohly mít jiná jména. Co nebylo na jaře, může být na podzim, potenciál tady je. A jak to bude na podzim s šestým družstvem tabulky, s Weapon X (7 b. – celkem 35,5 b.)? Zda budou hrát 3. ligu nebo 4. ligu? V tuto hodinu nevíme a nebudeme předbíhat, ještě nedohrála 4. liga. Moudřejší budeme po uzavření jejího účtu.

A ještě tady máme statistiky nejlepších 3. ligy Tišnov. Hráč skupiny: Zdeněk Hurt – Šviháci (průměr 172,30 bodu a zisk 25 bodů). Hráčka skupiny: Andrea Kobzová – Bejlís (průměr 161,44 bodu). Nejvyšší nához: Martin Jakubčík – Šavlozubé kuželky (226 bodů). Nejvyšší týmový nához: Bejlís (610 bodů).

Tímto máme uzavřenou 3. ligu Xbowling Tišnov. Druhá část ABL pak je již v plném proudu. V centru Bowling Blansko se již rozehrálo Mistrovství regionu (08.–13.06.2024 – klikněte ZDE) a v Bowlandu Olomouc se pak budou hrát týmové baráže o postup do 1. ligy a na MČR ABL (17.06.2024 – klikněte ZDE). Vše pak vyvrcholí v centru Xbowling Prosek Mistrovstvím ČR ABL družstev (22.06.2024) a jednotlivců (23.06.2024).

Nejlepším týmům a hráčům gratulujeme, všem zúčastněným děkujeme za parádní bowlingové večery no a s lehkým předstihem přejeme krásné léto, prázdniny či dovolenou.

výsledky

Váš Xbowling Team – bowling Tišnov

Facebook

Anketa

BlueBoard.cz