Menu

Express zprávy

Nejbližší ligy

Kontakty

  • tel: 608 862 698
  • mail: info@bowlingweb.cz
  • web: www.ablweb.cz
  • web: www.bowlingweb.cz

Partneři

BK Technika A nejlépe vykročila do nové sezóny

25. ročník 2024jaro 2024Praha/střední Čechy1.liga1.liga A1 hrací den

pondělí 5. února se na herně Říčanského Bowlingu Vojkov naplno rozjel kolotoč hracích dní tím úvodním premiérovým již i pro 1. ligu ABL Prahy & Středních Čech a sice její skupiny A. Na osvědčeném a zde preferovaném místním sportovním mazacím modelu SPORT 3-1 tedy pro většinu zúčastněných nečekalo žádných nástrah, přesto výsledky jednotlivců a zejména týmů byly leckdy jako na houpačce, a i nějaké to překvápko nastalo.

Novinkově po letech stále stejných propozic došlo k jejich úpravě a letošní jubilejní 25. sezonou nejmasovější bowlingové soutěže družstev tak poprvé postrádá nadstavbovou část, hrají se pouze obvyklé čtyři večery základní části, po nichž vítěz přímo postoupí do následného celorepublikového finále ABL. Ani skupina O Udržení se nehraje, družstvo skončivší na posledním osmém místě získá červenou kartu v podobě přímého sestupu do 2. ligy následné sezony a týmy umístěné na místě sedmém, respektive šestém mají alespoň právo o setrvání v soutěži i pro podzimní část zabojovat v dodatkové baráži.

Od úvodních duelů hracího dne nejkonzistentnější formu i bodový zisk prokazovali podle očekávání hoši z BK Techniky A, kteří se usadili na čele tabulky a ačkoli závěr večera je už tak úspěšné nezastihl, a naopak Ovčákům výkonnost gradovala, přeci jen Dejvické seskupení svou vedoucí pozici díky vyššímu skóre při shodných 24 získaných bodech uhájilo. Pouhý půlbod chybí na vedoucí duo bronzovým Alter Ego a ani většina dalších družstev ve vyrovnané tabulce zase až tolik bodů nestrádá.

Uvidíme kterak do pořadí promluví následné dva hrací dny, oba konané svorně na herně Střížkovského Xbowlingu Prosek Duo, když první z nich se koná v pondělí 4. března tradičně v 18:00.

Nejvyššího výkonu hracího dne 256 bodů  dosáhl  Michal Dobiáš (BT Notaxo X) těsně před Janem Hermanem (Alter Ego) s 255 body a 254 bodů zahrál a jako poslední se do Gold Clubu zapsal Michal Seidl (BK Technika A). Honzíkovi Hermanovi prozatím patří i kategorie hráče Nejlepšího, a to díky průměru 212,14 bodů a v kategorii hráče Nejužitečnějšího má na svém kontě 6 bodů Ondřej Michal (BK Technika A). Ženám nevládne žádná jiná, nežli s průměrem rovných 195 bodů Jana Marešová (Ovčáci).

výsledky

Facebook

Anketa

BlueBoard.cz